Jak bezpośrednio uruchamiać gry z Battle.net?

Activision oraz Blizzard cierpią na znaną przypadłość dużych wydawców i twórców gier, czyli zmuszania graczy do korzystania ze swoich launcherów. Co gorsza, Battle.net nie obsługuje bezpośredniego uruchamiania owych gier z ich skrótów. Jedyne co owe skróty robią, to otwarcie ich strony w launcherze. Na szczęście są niezależni deweloperzy.

Jeden z nich o nicku dafzor stworzył projekt mały programik o nazwie bnetlauncher, który pozwala na stworzenie skrótów do gier Activision oraz Blizzarda uruchamiających te gry bezpośrednio, bez konieczności ręcznego klikania na przycisk „Graj” w Battle.necie. Wystarczy pobrać program i odpowiednio skonfigurować skróty do gier.

Na powyższym zrzucie ekranu macie przykład skrótu do Diablo II: Resurrected w Steamie. Tabelkę z listą parametrów dla poszczególnych gier (serie Call of Duty, Diablo, Overwatch, Starcraft czy Warcraft) można znaleźć w repozytorium projektu na GitHubie.

Gdybyście chcieli stworzyć zwykły skrót na pulpicie, to ścieżka do pliku w wypadku Diablo II: Resurrected wyglądałaby tak:

C:\Program Files\Dodatki\bnet_launcher\bnetlauncher.exe” d2r

revanmj's tech blog