Dropbox powraca do okienka nad ikonką w trayu

W zeszłym roku pisałem o rozpoczęciu przez Dropboksa testów nowej wersji swojego klienta ze specjalnym okienkiem pojawiającym się po kliknięciu na ikonkę w zasobniku systemowym. Niestety, niedługo po tym twórcy tymczasowo porzucili ten pomysł. Ostatnio jednak postanowili powrócić do niego i dopracować interfejs owego okienka. W ten sposób narodziła się główna nowość w udostępnionej ostatnio wersji 2.0 klienta usługi dla komputerów.

Zrzut ekranu (146) Zrzut ekranu 2013-03-24 o 14.07.36

We wspomnianym okienku pojawiają się trzy ostatnio zmodyfikowane pliki z przyciskiem udostępniania widocznym po najechaniu na nie kursorem myszy, powiadomienia o udostępnionych nam katalogach oraz status synchronizacji plików. Dodatkowe opcje, jak wstrzymywanie przesyłania danych, informacja o pozostałym miejscu w chmurze czy dostęp do preferencji aplikacji dostępne są w menu ukrytym pod ikonką kółka zębatego.

Zrzut ekranu (147)

Nowe okienko prezentuje się moim zdaniem lepiej od poprzedniego, choć nie obeszło się bez wad – przede wszystkim brakuje mi dokładniejszych informacji o postępie przesyłania plików. W tej chwili wyświetlana jest jedynie ilość dokumentów oraz czas pozostały do zakończenia transferu. Przydała by się prędkość przesyłu (obecnie ukryta w menu), a najlepiej ilość przesłanych już danych razem z rozmiarem całości albo informacja ile megabajtów pozostało jeszcze.

Program powinien zaktualizować się sam. Jeśli jednak to się jeszcze nie stało i nie chcecie czekać, to wystarczy pobrać instalator ze strony usługi.

revanmj's tech blog