Nextgen Reader dla mobilnych okienek

Jakiś czas temu opisywałem aplikację Nextgen Reader dla systemu Windows 8 / RT. Ostatnio w ręce wpadł mi telefon z mobilnymi okienkami i korzystając z okazji postanowiłem się przyjrzeć także mobilnemu wydaniu tego programu (które swoją drogą powstało jako pierwsze). Podobnie jak wydanie dla komputerów i tabletów, tak również ta wersja oferuje dosyć pokaźny zestaw opcji. Możemy udostępniać artykuły w portalach społecznościowych czy zapisywać w usługach typu Instapaper lub Pocket. Obsługiwane jest także wyciąganie treści artykułu (zarówno przez parser wbudowany w program jak i usługi Instapaper czy Readability).

WP_20130323 WP_20130323 1

Mobilna edycja Nextgen Readera pozwala również na zarządzanie naszymi subskrypcjami poprzez menu pojawiające się po przytrzymaniu nad nimi palca (dodawanie, usuwanie RSSów i folderów, przenoszenie kanałów do wybranych katalogów). Bez problemu można też przypiąć do ekranu Start wybrany folder czy nawet pojedynczy kanał. A dzięki obsłudze aktywnych kafelków, aplikacja potrafi wyświetlać na pulpicie nagłówki najnowszych wpisów. Sam interfejs programu jest moim zdaniem całkiem ładny i czytelny. Choć pewne rzeczy powinny być umieszczone w nieco innych miejscach (np. wyciąganie treści artykułów przy pomocy parsera wbudowanego w program jest osobną opcją umieszczoną w menu wpisu, a moim zdaniem powinno być dostępne pod jednym przyciskiem z otwieraniem artykułu w Readability czy Instapaper).

WP_20130323 2 WP_20130323 3

Zadziwiło mnie również jak szybko Nextgen Reader potrafi pobierać nowe artykuły. Jeszcze żaden program, z którego korzystałem nie robił tego w takim tempie. Choć po części zawdzięcza to zapewne braku synchronizacji już przeczytanych wpisów (a przynajmniej mi nie udało się go zmusić do tego). Mimo wszystko, polecam ten program

Nextgen Readera dla Windows Phone znajdziecie w Windows Phone Store. Aplikacja oferuje nieograniczony czasowo trial (bez reklam i bez opcji udostępniania do usług typu Read Later), ale jeśli Wam się spodoba i zechcecie wspomóc dewelopera, to można ją kupić za 6,99 zł.

revanmj's tech blog