Jak sterować komputerem poprzez Asystenta Google

Od dłuższego czasu posiadam inteligentny głośnik od Google’a, dzięki czemu mogę sterować głosowo oświetleniem, odkurzaczem czy oczyszczaczem powietrza. Brakowało mi jednak możliwości wyłączenia peceta w ten sposób, kiedy nie chce mi się już wieczorem wstawać z łóżka 🙂

Okazuje się, że nie byłem jedyną osobą z tego typu #firstworldproblems i stworzony został już program, który z pomocą IFTTT oraz Google Drive, OneDrive czy Dropboksa, pozwala na głosowe sterowanie komputerem z systemem Windows (coś podobnego dla macOS możecie znaleźć tutaj, ale działa tylko z Dropboksem) poprzez Asystenta Google lub Alexę. Nazywa się Assistant Computer Control, w skrócie ACC.

Działa na zasadzie obserwowania pliku synchronizowanego z pomocą wymienionych wyżej usług i edytowanego przez IFTTT po wydaniu odpowiedniej komendy głosowej. W zależności od zawartości, program wykonuje odpowiednią akcję.

Listę akcji wraz z linkami do predefiniowanych przepisów na IFTTT możecie zobaczyć tutaj. Do wyboru mamy między innymi wyłączanie, restartowanie czy usypianie komputera, sterowanie odtwarzaniem multimediów i głośnością, wyzwalanie określonych skrótów klawiszowych i wiele innych.

Począwszy od wersji 1.4.0, ACC pozwala też na sterowanie więcej niż jednym komputerem (więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj).

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!