Opera – instalacja dodatków z Chrome Web Store

Jak część z Was być może wie, aktualnie rozwijana wersja Opery jest w dużej mierze oparta o kod źródłowy Google Chrome. Pochodzi z niej między innymi silnik renderujący czy system rozszerzeń. Niestety, mimo to oficjalnie jesteśmy skazani na nieco ubogi w porównaniu z Chrome Web Store katalog dodatków od Opery. A może jednak nie?

Zrzut ekranu 2016-02-24 o 21.44.45

Okazuje się, że istnieje prosty sposób na praktycznie bezpośrednie instalowanie dodatków (i tylko ich, aplikacji już się nie da) z Chrome Web Store w Operze. Wystarczy zainstalować w przeglądarce norwegów ten dodatek, a na stronach rozszerzeń Chrome Web Store pojawi się przycisk „Dodaj do Opera” pozwalający instalować dodatki bezpośrednio w Operze (po drodze trzeba każdorazowo potwierdzać chęć aktywacji dodatku, gdyż aplikacja myśli iż pochodzą one z nieznanego źródła). Ewentualnie, gdyby owy przycisk nadal nie był widoczny, można skorzystać z ikonki siatki z zakupami widocznej na pasku adresu.

Większość rozszerzeń zainstalowanych z pomocą podlinkowanego wyżej dodatku działa bez problemu. Kłopoty mogą sprawiać jedynie te wykorzystujące elementy osobno dołączane do Chrome przez Google (np. plugin do obsługi Chromecasta).

revanmj's tech blog