Spore zmiany w App.net

W ciągu ostatnich kilku dni zaszło sporo zmian w opisywanej przeze mnie niedawno platformie App.net. Najpierw pojawiły się odświeżone wersje jedynych oficjalnych klientów ADN, czyli Alphy i Omegi (pierwszy służy do przeglądania wpisów użytkowników, itd., a drugi do przesyłania prywatnych wiadomości). Twórcy chcieli po prostu dopasować ich interfejs do stylu pozostałych stron (między innymi katalogu aplikacji czy zarządzania kontem).
Przy okazji pojawiły się również zakładki z listami interakcji pomiędzy użytkownikami, wpisów oznaczonych przez nas gwiazdką, postów z załączonymi zdjęciami czy konwersacji.

adn01 and02

Kolejną nowością jest pojawienie się darmowych kont. Są co prawda ograniczone (obecnie można na nich śledzić maksymalnie 40 profili oraz załączyć maksymalnie 500 MB plików), ale pozwalają sprawdzić działanie App.net na dłuższą metę bez konieczności płacenia. Oprócz tego, żeby je założyć trzeba otrzymać zaproszenie od innego użytkownika usługi. Za to jeśli nasz znajomy zacznie śledzić przynajmniej 5 osób i zaloguje się z poziomu jakiegoś klienta firmy trzeciej, to my (zapraszający) i on otrzymamy 100 MB więcej miejsca na pliki. Sądzę też, że limit obserwowanych osób będzie z czasem zwiększany. 

System zaproszeń został zapewne wprowadzony po to, żeby utrzymać pod kontrolą obciążenie serwerów (twórcy App.net ustalają ilość zaproszeń jaką otrzymają do rozesłania użytkownicy). Oprócz tego utrudnia też nieco dostanie się do usługi spamerom i innymi niepożądanych osobom.

revanmj's tech blog