Origin od EA już dostępny dla OS X

Kilka dni temu, po dosyć krótkim okresie testów wersji alfa, Electronic Arts udostępniło klienta swojego sklepu Origin dla systemu OS X. Jego oferta jest póki co uboga i z oferty firmy znajdziemy w niej tak naprawdę jedynie gry z serii The Sims. Poza tym, posiadacze komputerów Mac kupić mogą jeszcze Batman Arkham Asylum czy Arkham City; LEGO Star Wars, Harry Potter, Batman, itd. Brakuje produkcji z serii Need for Speed, Battlefield, Dead Space czy Mass Effect. W marcu do tego grona zapewne dołączy jeszcze SimCity (obecnie dostępny preorder jest oznaczony jako „PC Only”).

Zrzut ekranu 2013-02-9 o 14.21.01 Zrzut ekranu 2013-02-9 o 14.23.25

A jak sprawuje się sama aplikacja? Do jej działania trudno się przyczepić, gdyż swoje zadanie spełnia. Niestety, jej interfejs został żywcem przeniesiony z edycji dla okienek i jedynie przyciski zamykania, minimalizacji i powiększenia okna zostały zmienione, więc zdecydowanie odstaje od reszty systemu OS X (podobnie jak Steam, choć w Origin przynajmniej przewijanie z wykorzystaniem touchpada od początku działa normalnie). Bez problemu możemy zmienić lokalizację instalacji gier oraz przechowywania ich instalatorów. Aplikacja jest także dostępna w języku polskim.

Oferowany przez makową aplikację zestaw opcji jest mniej więcej taki sam, jak w Windowsowym wydaniu. Możemy więc oczywiście kupować i instalować gry, rozmawiać czy dodawać nowych znajomych, korzystać z nakładki dostępnej w grze i nie martwić się o aktualizacje dzięki opcji ich automatycznej instalacji.

Origin dla OS X możecie pobrać z tej strony.

revanmj's tech blog