GOG.com od teraz obsługuje także OS X

Stworzony przez naszych rodaków sklep GOG.com, posiadający w swoim katalogu pokaźną ilość starych, nierzadko kultowych gier komputerowych przystosowanych do działania na współczesnych systemach komputerowych, ogłosił kilka dni temu rozpoczęcie sprzedaży gier dla systemu OS X. Podobnie jak w Steamie, kupując daną produkcję otrzymujemy dostęp zarówno do edycji dla Windowsa jak i OS X (co oznacza, że jeśli kiedyś kupiliście, np. Wiedźmina w GOGu, to teraz możecie go również zainstalować na swoim komputerze Mac).

 

Obecnie ilość dostępnych dla OS X może nie powala, ale twórcy zapowiadają ciągle rozszerzanie katalogu o nowe pozycje. Wraz z rozszerzeniem oferty na nową platformę, udostępniono też aplikację dla systemu OS X służącą do pobierania zakupionych gier. Nie odstaje ona od reszty systemu pod względem wyglądu i pozwala także na pobieranie instalatorów dla systemu Windows (przydatne, gdy nie mamy dostępu do komputera do gier, a nie chcemy czekać z rozpoczynaniem pobierania aż będziemy go mieli). Niestety, nie można pobierać więcej niż jednej gry jednocześnie (mimo ustawienia w opcjach możliwości utrzymywania 6 jednoczesnych połączeń, nadal pobierana była tylko jedna pozycja).

Zasoby sklepu GOG.com możecie przeglądać tutaj. Z tej strony natomiast pobierać można aplikację do ściągania zakupionych gier.

revanmj's tech blog