AKTUALIZACJA: HaoZip – darmowa alternatywa dla WinRAR’a i WinZIP’a

HaoZip to darmowy program do kompresji i dekompresji archiwów stworzony przez chińczyków. Otwiera archiwa we wszystkich popularniejszych formatach (ZIP, RAR, 7Z, TAR, ARJ, itp.), tworzyć z kolei potrafi archiwa w formatach ZIP, 7Z i TAR oraz samorozpakowujące się paczki.

Interfejs aplikacji jest trochę podobny do WinRARa, przy czym jest znacznie nowocześniejszy. Jest też obsługa skórek (zmieniać możemy jedynie ikonki w pasku narzędzi). HaoZip wykorzystuje też nowe funkcje systemu Windows 7, jak np. pasek postępu na taskbarze.

Jedyną wadą programu może być brak polskiej wersji językowej (jest tylko angielska i chińska). HaoZip dostępny jest zarówno w wersji 64 jak i 32-bitowej. Pobrać go można z tej strony.

Aktualizacja: Jak napisał w komentarzu jeden z czytelników, pojawiło sie spolszczenie do programu oraz jego modułu SFX. Można je pobrać między innymi z dobrychprogramów.pl. Aby je zainstalować wystarczy skopiować z pobranego archiwum plik HaoZipLang_plk.dll do folderu lang w katalogu głównym aplikacji, a HaoZip7zCon_plk.sfxHaoZip7zSetup_plk.sfx do sfx. Teraz z menu Options > Language wybieramy Polski i gotowe. W wypadku archiwów SFX musimy pamiętać, aby przy ich tworzeniu wybrać polski moduł.

  • Spolszczenie do programu dostępne jest pod poniższym adresem:
    http://s0n1c.vixo.pl/?page_id=18
    Pozdrawiam.

  • wjertlo

    Ale chyba mimo wszystko lepszy jest 7-zip, nie? 😉

  • Ja wolę HaoZip, 7-zip mnie po prostu gryzie w oczy 🙂 A jako użytkownik Mac’a zacząłem cenić ładne UI, czasem kosztem funkcjonalności.

  • używam od dłuższego czasu i wg. mnie lepszy od winrara, przede wszystkim darmowy 🙂 Poza tym kilkanaście styli do wyboru na http://haozip.pl/style/ uprzyjemniają pracę 🙂