Webowy OneNote na Mac’u – podejście drugie

Pamiętacie mój opis, jak zrobić ikonę uruchamiającą nasz notatnik w webowej wersji OneNote w domyślnej przegłądarce na Mac’u? Otóż ostatnio natknąłem się na oprogramowanie, które pozwala stworzenie launcher’a otwierającego dowolnie wybraną stronę w samodzielnym oknie, tak jakby była ona zwykłą aplikacją. Program ten nazywa się Fluid.

Aby stworzyć sobie z jego pomocą „Mac’owego OneNote’a” wystarczy, że podamy adres URL naszego notesu (otwieramy notatnik w przeglądarce w trybie edycji i kopiujemy zawartość paska adresu) oraz ikonę (tę zrobioną przeze mnie możecie pobrać stąd). Gotowe!

Launcher domyślnie zostaje utworzony w folderze Aplikacje. Teraz możemy już uruchomić nasz „program” i dostosować wygląd okna. Jeśli chcecie, aby wyglądał, jak ten na screenie na początku, to musicie jedynie schować pasek statusu. Aby to zrobić, należy wejść do menu View i kliknąć opcję Hide Status Bar.

Podstawowa wersja programu Fluid jest darmowa, możemy jednak zakupić płatną (4,99 $). Oferuje ona między innymi obsługę trybu pełnoekranowego w Lionie, opcję izolacji ciasteczek od Safari (możemy stworzyć, np. kilka OneNote’ów z notatnikami z różnych kont), możliwość przypinania aplikacji do paska menu oraz stosowania własnych skryptów.

Program Fluid można pobrać z tej strony (ewentualnie również kupić).

revanmj's tech blog