Sporo zmian w aplikacji Reeder dla Mac’a

W ostatnim czasie pojawiło się kilka aktualizacji Reeder’a dla Mac’a, w tym dwie duże. Pierwsza wprowadziła całkowicie przepisany interfejs, w wyniku czego zyskał on kilka przyjemnych dla oka animacji oraz możliwość dostosowania odcienia koloru (beżowy, jak w wersji dla iOS lub biały).

Pojawił się też widok kompaktowy, w którym panel podglądu danego wpisu jest schowany. Pojawia się po wybraniu jakiejś wiadomości zastępując ich listę. Oczywiście nie ma przymusu i możemy dalej korzystać z tradycyjnego układu. Przełączać się między nimi możemy za pomocą przycisku widocznego w prawym dolnym rogu listy wpisów oraz przy pomocy pozycji w menu „View“.

Pojawiła się też obsługa serwisu Readability.com (zarówno dla synchronizacji, jak i dodawania artykułów do przeczytania później), o której pisałem w tekście poświęconym tej usłudze.

W drugiej (wczorajszej) aktualizacji autor dodał wreszcie długo wyczekiwaną możliwość zarządzania listą naszych kanałów. Możemy dodawać i usuwać subskrybcje. Wystarczy kliknąć na kółko zębate pod listą RSSów i wybrać odpowiednią opcję.

Teraz pozostaje już tylko dopracowanie stabilności aplikacji, usunięcie ewentualnych błędów i autor może publikować swoje dzieło w Mac App Store 🙂 Najnowszą wersję beta znajdziecie tutaj.

Aplikacja jest już dostępna w Mac App Store w cenie 4,49 €.

revanmj's tech blog