MetroTwit – klient Twitter’a w stylu Metro UI

Niedługo po premierze systemu Windows Phone 7, Long Zheng (założyciel istartedsomething), David Golden i Winston Pang postanowili napisać klienta serwisu Twitter czerpiącego inspirację z interfejsu nowych mobilnych okienek. Tak zrodził się MetroTwit, czyli chyba najładniejsza aplikacja dla Windowsa tego typu.

Układ głównego okna aplikacji składa się z kolumn, które mogą zawierać prywatne wiadomości, tweetnięcia osób, które śledzimy, wyniki wyszukiwania czy profil wybranej osoby. Pod tym względem MetroTwit przypomina nieco program TweetDeck.

Autorzy bardzo dobrze (moim zdaniem) rozwiązali kwestię wyświetlania profili użytkowników, ich położenia na mapie czy historii konwersacji publicznych – wszystko wyświetlane jest w dymkach nad głównym oknem programu, a nie w nim (jak np. w oficjalnym kliencie Twitter’a dla Mac’a), dzięki czemu ciągle widzimy aktualne wpisy. Podobnie rozwiązano kwestię podglądu multimediów bez przechodzenia do przeglądarki.

Bezpośrednio z programu można również wysyłać obrazki (kilka serwisów do wyboru) poprzez przeciągnięcie pliku do pola z naszym wpisem, jest też obsługa automatycznego skracania linków (tu także kilka usług do wyboru). Zmienić można nawet dostawcę map.

Widać jednak, że jest to ciągle wersja beta. Błędów może nie ma zbyt wiele, jednak daje się odczuć (zwłaszcza przy starcie), że aplikacja chodzi dosyć „ciężko”. Jeśli mimo to, chcecie przetestować MetroTwit, zapraszam na stronę domową projektu.

revanmj's tech blog