Szósta wersja Google Chrome udostępniona

Kilka dni temu udostępniona została finalna wersja Google Chrome 6.0. Jakie nowinki wprowadzili programiści? Pierwszą rzucającą się w oczy zmianą jest odświeżony interfejs. Zmienił się schemat kolorów, zniknęły obwódki przycisków, a menu zostało upchnięte pod jedną ikonką. Jeśli ktoś (tak jak i ja) nie lubi nowej kolorystyki może przywrócić tę z poprzedniej wersji instalując ten motyw. Oprócz tego usunięto możliwość zmiany widoku na karcie najczęściej odwiedzanych stron z miniaturek na listę.

Dodano również opcję synchronizacji rozszerzeń i danych auto-uzupełniania. Do pełni szczęścia brakuje jedynie możliwości przesyłania zapisanych haseł, która obecnie jest planowana dla wersji 7.0. Twórcy dodatków ucieszą się z możliwości dodawania pozycji do menu kontekstowego aplikacji. Poza tym, silnik przeglądarki cieszy się zwiększoną zgodnością ze standardem HTML5.

Niestety, w systemie Mac OS X wciąż nie można tworzyć skrótów do aplikacji webowych (nie wiem jak to wygląda w wypadku Linuksa). Nową wersję Google Chrome można pobrać stąd.

revanmj's tech blog