Nowość w Gmail’u – Skrzynka priorytetowa

Google ostatnio wprowadziło do swojej usługi pocztowej bardzo ciekawą funkcję – skrzynkę Priorytety. Po jej włączeniu na panelu z lewej strony pojawi się nowy „folder” o nazwie Priorytety. Gdy go otworzymy zobaczymy listę wiadomości uporządkowaną według trzech kategorii : Ważne, Oznaczone gwiazdką i Pozostałe. Do tej pierwszej trafiają wiadomości od naszych kontaktów lub osób, na których maile odpowiadaliśmy. Jeśli Gmail nie doda jakiejś wiadomości tam gdzie powinien, możemy to szybko skorygować zaznaczając ją i klikając ikonkę z żółtym plusem na pasku narzędzi lub szarym minusem.

Oczywiście funkcję można przystosować do własnych potrzeb. W ustawieniach są opcje pozwalające zmienić ilość maili wyświetlanych w danej kategorii, dodać nową (np. z wiadomościami nieprzeczytanymi, generalnie może być to każda stworzona przez nas etykieta) czy też zmienić ich ilość (maksymalnie 4).

Z priorytetowej skrzynki możemy częściowo korzystać także w programach pocztowych. Dlaczego częściowo? Otóż możemy wyświetlać wiadomości uznane przez Gmail’a za ważne, ponieważ skrzynka z nimi jest widziana przez aplikacje jako zwykły folder. Nie możemy jednak sami usuwać lub dodawać tej „plakietki”.

Jeśli jeszcze nie możecie włączyć skrzynki priorytetowej nie martwcie się, Google wprowadza ją stopniowo, także może upłynąć trochę czasu zanim zobaczycie stosowną opcję.

revanmj's tech blog