Letterbox, czyli kolumnowy widok dla Maila w Mac OS X

Wielu osobom, które korzystają zarówno z systemu Windows jak i Mac OS X lub przesiadają się z okienek, brakuje widoku kolumnowego w domyślnym programie pocztowym. Owszem, można pobrać Mozillę Thunderbird, ale ta aplikacja ma nieco inny układ. Poza tym na liście wiadomości nie można ustawić dwuwierszowego widoku (w pierwszym wierszu nadawca i data otrzymania, a w drugim temat). Na całe szczęście jest dodatek do systemowego Maila o nazwie Letterbox.

Rozszerzenie dodaje do aplikacji widok kolumnowy z możliwością konfiguracji. W tej chwili wersja stabilna dostępna jest tylko Tigera i Leoparda, natomiast wydanie dla programu Mail w Snow Leopardzie jest ciągle w stadium Beta, także może być niestabilne i zawierać błędy. Osobiście, poza tym, że czasami zamiast tytułu wiadomości pokazuje się adres nadawcy, z żadnymi problemami się nie spotkałem.

Dodatek pozwala na podstawową konfigurację. Możemy zmienić położenie panelu podglądu wiadomości (z prawej strony okna lub standardowo na dole), ustawić alternatywny kolor wierszy na liście wiadomości, oddzielanie wierszy liniami oraz połączyć kolumny odbiorca i temat w jedną, dwuwierszową, dzięki czemu zaoszczędzimy trochę miejsca.

Dodatek można pobrać za darmo z tej strony: http://harnly.net/software/letterbox/.

revanmj's tech blog