T-Mobile Usługi Bankowe – nowy system transakcyjny

Kilka miesięcy temu opisywałem system transakcyjny i aplikację mobilną T-Mobile Usługi Bankowe. Wtedy nie miałem zbyt wiele dobrego do powiedzenia na temat tego pierwszego. To ma szansę się zmienić – w minionym tygodniu bank udostępnił w końcu nową wersję serwisu.

Pierwsze co się rzuca w oczy to o wiele przyjemniejsza dla oka szata graficzna. Nie wygląda już jakby stworzono ją w minionej epoce i wykorzystuje styl Material Design, więc jego fani poczują się jak w domu. Mamy menu boczne z podstawowymi sekcjami oraz w części z nich dodatkowo zakładki u góry ekranu. Wszystko to okraszone przyjemnymi dla oka animacjami znanymi z aplikacji androidowych wykorzystujących styl Google.

Ekran główny, jak zachwalają twórcy, automatycznie dostosowuje się do użytkownika. Osobiście z automatycznym dostosowywaniem mam złe doświadczenia i nie inaczej jest w tym wypadku – bank wciska dosyć wysoko kafelek z informacją o wirtualnym oddziale oraz ewentualnie ofertach pożyczek czy kart kredytowych (jeśli wyraziliśmy zgodę marketingową). O ile dwa ostatnie jeszcze mógłbym zrozumieć, to wirtualnego oddziału już nie – nie korzysta się z niego zbyt często, a marnuje cenne miejsce. Zamiast tego kafelka zdecydowanie wolałbym mieć tak wysoko informacje o posiadanych kartach debetowych i kredytowych.

Dodatkowo w nowym systemie transakcyjnym brakuje obecnie jakichkolwiek funkcji związanych z analizą wydatków – nie ma żadnych wykresów, opcji kategoryzowania transakcji, etc. W tym celu póki co nadal trzeba korzystać ze starego serwisu (zapewne dlatego na razie jest on cały czas dostępny).

Zniknęła również opcja wyświetlenia kodu MCC dla transakcji kartowych (istotne w niektórych promocjach). Potwierdzanie logowania czy operacji w aplikacji mobilnej też różnie działa – co jakiś czas powiadomienia z prośbą o potwierdzenie przestają przychodzić, przez co trzeba bawić się w skanowanie kodów QR i przepisywanie jednorazowych haseł.

Na pocieszenie bank w nowym systemie transakcyjnym dodał informację o kwocie transakcji wybraną kartą pozostałej do uniknięcia cyklicznej opłaty (niestety, dotyczy to tylko kart debetowych) oraz uniwersalną wyszukiwarkę znaną z nowej aplikacji mobilnej.

Nowy serwis transakcyjny jest dostępny pod tym adresem.

revanmj's tech blog