Aktywacja starszych gier na Origin

Niedawno firma Electronic Arts poinformowała o możliwości uzyskania gry The Sims 2 ze wszystkimi dodatkami w edycji cyfrowej za darmo. Wystarczyło posiadać pudełkowe wydanie podstawowej wersji. Przy okazji jednak odkryłem, że w podobny sposób do konta w Origin można przypisać inne starsze gry od EA, np. pierwszą część Ojca Chrzestnego. Jak więc wygląda cała procedura?

Przede wszystkim przygotowujemy pudełko z grą, płytę oraz instrukcję z kluczem na tylnej okładce. Następnie dzwonimy na numer 22 397 08 40 (działa od 12.00 do 21.00 w dni robocze) i wybieramy 1 (założenie nowej sprawy). Gdy uda nam się połączyć z konsultantem, wyjaśniamy o co chodzi. Dalsza część, w zależności na kogo trafimy (i być może o jaką grę chodzi), proces może wyglądać różnie. Jeśli mamy szczęście, wystarczy podyktować klucz do gry i pracownik wsparcia dopisze ją do naszego konta w Origin. W innym wypadku konieczne będzie robienie zdjęć przygotowanego zestawu z grą i karteczką zawierającą datę oraz numer sprawy jaki nam przydzielono.

Po tym wszystkim gra zostanie albo od razu dodana do konta, albo też otrzymamy na maila nowy klucz pozwalający już przejść bez problemu proces dodawania gry do konta w kliencie Origin lub ma tej stronie (trzeba próbować obu sposobów, bo instrukcje wysyłane przez EA razem z kluczem bywają nieaktualne). Oczywiście nie wszystkie gry da się „zdigitalizować” w ten sposób – klasyki pokroju SimCity 3000, itp. raczej odpadają. Ale wspomniany Ojciec Chrzestny, The Sims 2 czy SimCity 4 jak najbardziej powinno się dać w ten sposób przypisać. Pełną listę produkcji w języku angielskim, które powinno dać się aktywować w opisany sposób możecie znaleźć tutaj.

revanmj's tech blog