Przydatne nowości w usłudze Feedbin

Jeden z wielu następców Google Readera, czyli usługa Feedbin będąca moim faworytem, nieustannie się rozwija. Co prawda ostatnio autor głównie eksperymentował z umiejscowieniem, wyglądem i działaniem pola wyszukiwania / dodawania subskrypcji, ale znalazł też czas na dodanie kilku innych nowości.

531c58b02f7cc6a241000158 531c58bf2f7cc6a241000159

Przede wszystkim na liście subskrypcji pojawiła się nowa pozycja o nazwie „Recently Read”. Dzięki niej, uzyskujemy szybki dostęp do otwieranych przez nas wpisów w kolejności chronologicznej. Bardzo przydatna opcja – nie trzeba już przeczesywać listy wszystkich artykułów oznaczonych jako przeczytane. Niestety, jak na razie ta sekcja nie jest jeszcze dostępna w aplikacjach klienckich. Całkowicie został również przeprojektowany ekran zarządzania obserwowanymi kanałami RSS. Po pierwsze zmienił się jego wygląd na nieco bardziej przyjemny dla oka. Po drugie pojawiła się opcja jego przeszukiwania i zmiany sortowania. Poza tym, autor dodał obok każdego RSSa mały wykresik obrazujący jak często na danym kanale pojawiają się nowe wpisy i ile ich jest.

WP_20140309 WP_20140309 1

Przy okazji testów Nokii Lumii dla PDAclubu miałem też okazję zobaczyć jak prezentuje się odświeżona mobilna wersja usługi (nie znalazłem żadnego klienta serwisu dla mobilnych okienek). Dodam tylko, że ostatni raz korzystałem z niej jeszcze za czasów wyglądu z ciemnym paskiem u góry (również przy okazji testów telefonu z Windows Phone :P). Jasny motyw wygląda o wiele lepiej, w końcu jest też na ekranie przycisk cofania się do poprzedniego widoku.

Konto w usłudze Feedbin możecie założyć tutaj. Po 14 dniach okresu próbnego kosztuje ono 3 $ miesięcznie lub 30 $ za rok.

revanmj's tech blog