Google+ zyskuje kilka nowych opcji związanych ze zdjęciami

Google nieustannie rozbudowuje i udoskonala swój portal społecznościowy, w nadziei że w końcu uda się do niego przekonać większą część użytkowników. Od dawna w aplikacjach mobilnych jest np. opcja tworzenia kopii zapasowej zdjęć w chmurze (jeśli nie przekraczają rozmiaru 2048 pikseli, to nie obowiązuje ich limit miejsca). Wiele osób jednak ciągle nie ma smartfonów i zdjęcia trzyma głównie na komputerze czy laptopie.

Zrzut ekranu 2014-02-10 o 11.12.07

Z myślą o nich udostępniono proste narzędzie, które właśnie pozwala na automatyczne przesyłanie zdjęć z wybranych przez nas katalogów do chmury Google. Możemy wybrać, czy mają być automatycznie zmniejszane by nie wliczać się do limitu, czy też wolimy zachować oryginalne wymiary. Aplikacja potrafi również  wysyłać zdjęcia z połączonych aparatów lub kart pamięci. Instalator programu jest dołączony do Picasy, którą możecie pobrać tutaj.

52f5d77b26ece260450000f5

Inną nowością jest webowa wersja aplikacji Snapseed, dostępna po wybraniu opcji edycji zdjęcia na stronie Google+ (tylko jeśli korzystamy z Chrome’a ze względu na wykorzystanie technologii Native Client wspieranej tylko przez przeglądarkę Google). Kilka dni temu zyskała ona nareszcie opcję dodawania efektu HDR znaną z mobilnej wersji programu, który pozwala na poprawę prześwietlonych lub zbyt ciemnych zdjęć. Oprócz tego posiada opcje przycinania, poprawy kolorystyki, itd.

revanmj's tech blog