Beta nowej strony Instapaper już dostępna

Dzięki przejęciu usługi Instapaper przez Betaworks tempa nabrały prace nad jej odświeżeniem. Zaczęto je od strony internetowej, która tego najbardziej potrzebowała. Kiepsko wypadała pod względem wyglądu jak i opcji (w wypadku witryny z artykułem) na tle, np. Readability. Niedawno, zespół pracujący teraz nad usługą podzielił się ze światem pierwszymi efektami swoich prac udostępniając betę nowego interfejsu webowego.

instap01 instap02

Jak widać na powyższych obrazkach w końcu jest on nowoczesny, zachowując przy tym praktycznie wszystkie funkcje starej wersji. Mamy więc dostęp do tekstów polubionych przez naszych znajomych (link Browse w panelu po lewej, tam też znajduje się sekcja The Feature), możliwość wysyłania artykułów do Kindle’a czy eksportowania pliku ePub z nieprzeczytanymi tekstami (dwa ostatnie są w ustawieniach). Do tego pojawiła się możliwość nieco większej edycji ekranu z treścią artykułów – do wyboru jest większa liczba czcionek i ich rozmiarów. Niestety nadal dostępne są tylko trzy stopnie marginesów strony. Zniknął również przycisk kasowania artykułu i w tym celu trzeba się wracać do listy tekstów.

Screenshot_2013-08-18-10-19-12 Screenshot_2013-08-18-10-19-02 Screenshot_2013-08-18-10-19-48

Warto też wspomnieć, że nowa strona jest prawie w całości dostosowana do różnej maści urządzeń mobilnych. Układ elementów automatycznie dostosowuje się do ekranu tabletu czy smartfona. Dlaczego prawie? Mimo, że jest dostępny link prowadzący do ustawień, to na smartfonach nie działają one zbyt dobrze. Cała reszta natomiast sprawdza się bardzo dobrze. Modyfikacji w przyszłości doczekać mają się również aplikacje mobilne.

Jeśli chcecie przetestować betę, zapraszam na beta.instapaper.com.

revanmj's tech blog