ReadKit dołącza do grona czytników RSS

W lutym opisywałem nową aplikację o nazwie ReadKit, która służyła za klienta usług Readability, Instapaper i Pocket. Ostatnio jednak w programie zaszły spore zmiany i zyskał on także funkcje czytnika RSS. Poza lokalnym przechowywaniem naszych subskrypcji, aplikacja może również synchronizować kanały RSS z Feedbin, NewsBlur, Feed Wrangler czy Fever. Na liście na razie nie ma usługi Feedly, choć ze względu na jej popularność podejrzewam, że w jednej z następnych aktualizacji się pojawi.

Zrzut ekranu 2013-07-3 o 14.31.45 Zrzut ekranu 2013-07-3 o 14.32.52

Sama funkcja czytnika działa podobnie jak w innych aplikacjach tego typu, czyli Reederze czy Caffainated. Niestety, problemy zaczynają się gdy chcemy zrobić coś więcej niż tylko przeczytać wiadomości, np. udostępnić link w sieciach społecznościowych. Obsługiwane są jedynie te, wspierane przez sam system OS X, czyli Twitter i Facebook. Dodatkowo można też wysłać maila z łączem czy wiadomość za pomocą systemowego komunikatora. Reeder czy Caffeinated oferują tutaj znacznie większe możliwości. Także dodawanie artykułów do usług, których pierwotnie ReadKit był klientem nie jest zbyt intuicyjne – obywa się poprzez przeciągnięcie do odpowiedniego folderu na panelu z lewej strony.

Zrzut ekranu 2013-07-3 o 14.33.16

Boli również nieco konieczność ręcznego tworzenia „inteligentnego folderu” by móc na jednej liście zebrać wszystkie nieprzeczytane wpisy z danej usługi. Jak widać na powyższych obrazkach, występują także drobne problemy z polskimi literami. Na szczęście opcja wyświetlania tylko katalogów z nieprzeczytanymi wiadomościami już się w aplikacji znalazła. Jest także wyciąganie pełnej treści artykułów czy zarządzenie subskrypcjami.

Są więc spore braki w stosunku do liderów. Zobaczymy czy uda się je usunąć zanim Reeder i Caffeinated zyskają opcję synchronizacji z alternatywami dla Google Readera. Póki co, z braku alternatyw ReadKit na moim MacBooku będzie mi zastępować Reedera. Aplikację możecie kupić w Mac App Store za 4,49 €.

Aktualizacja (13.07.2013): Właśnie wyszła aktualizacja programu, która dodaje obsługę Feedly oraz poprawia synchronizację z pozostałymi usługami.

revanmj's tech blog