Krome, czyli powiadomienia z Androida na komputerze

Jakiś czas temu, Google zaprezentowało nowy system powiadomień w swojej przeglądarce Chrome dla komputerów oraz możliwość przesyłania danych za pomoca Google Cloud Messaging także z urządzenia mobilnego, a nie tylko do niego. Dzięki tym nowościom, Google dało programistom możliwość tworzenia nowych i ciekawych aplikacji. Jedną z nich jest Krome dla Androida.

krome01 krome02

 Jest to drobny program, który ma jedno proste zadanie – przesyłać powiadomienia z wybranych aplikacji do naszego komputera z przeglądarką Chrome i wyświetlać je w nowym centrum powiadomień. W ten sposób, bez podnoszenia naszego smartfona od razu będziemy widzieć co się na nim dzieje, np. jakie SMSy na niego przyszły, kto dzwonił czy jakie aktualizacje właśnie pojawiły się w Windows Store.

krome03

 Krome pozwala również odpisywać na otrzymane SMSy prosto z komputera bez potrzeby wybudzania naszego telefonu. Wystarczy kliknąć odpowiednią opcję w powiadomieniu i w okienku, które się pojawi napisać naszą odpowiedź. Wiadomość zostanie od razu przesłana do odbiorcy z naszego telefonu.

Do działania, Krome wymaga Google Chrome w wersji 28 lub nowszej. Jeśli dodatkowo chcemy korzystać z nowych powiadomień, jesteśmy na razie skazani na wersję przeglądarki dla Windows oraz system Chrome OS. Wydanie dla systemu OS X obsługuje je dopiero od wersji 29 (obecnie oznaczonej jako deweloperska). Krome jest dostępny w Google Play i kosztuje 2,99 zł.

revanmj's tech blog