Nowości u Spotify i Deezera

Ostatnio w usługach Deezer oraz Spotify pojawiły się spore nowości. Ta pierwsza dodała do swojego mobilnego klienta dla Androida obsługę aplikacji. Do ich grona dołączył także program TuneWiki wyświetlający tekst aktualnie odtwarzanej piosenki. Niestety, nie wiadomo na razie kiedy podobną aktualizację otrzyma aplikacja dla iOS. Sam od dawna czekałem na coś takiego. Liczę, że Spotify szybko postąpi podobnie, ponieważ to ich klientem jestem (i dopóki Deezer nie doczeka się klientów dla Windowsa i OS X to się nie zmieni). 

Screenshot_2013-05-16-21-07-47 51a45bfdd535cf0cef00001e

Spotify natomiast zastąpiło sekcję z nowościami ekranem zawierającym spersonalizowane sugestie albumów, wykonawców czy utworów. Propozycje dobierane są bazie muzyki z naszych playlist oraz obserwowanych znajomych czy wykonawców. Fajnym dodatkiem jest także możliwość szybkiego odsłuchania sugerowanej muzyki poprzez wciśnięcie lewego przycisku myszy i przytrzymanie g na okładce albumu. Sekcja „Odkryj” jest póki co dostępna jedynie w aplikacji dla Windows i OS X oraz wersji webowej.

Zrzut ekranu (154) Zrzut ekranu (155)

Oprócz tego, Deezer doczekał się klienta dla systemu Windows 8 i RT. Jego interfejs został dopasowany do stylu Metro i wygląda moim zdaniem całkiem nieźle. Aplikacja oferuje wszystkie podstawowe funkcje i pozwala na sterowanie odtwarzaniem przy pomocy klawiszy multimedialnych. Teraz brakuje jeszcze aplikacji dla OS X, żeby Deezer mógł być dla mnie pełnoprawną konkurencją dla Spotify. Niestety, Deezer dla Windows 8 / RT jest traktowany jako aplikacja mobilna, więc do korzystania bez limitów wymagany jest najdroższy (19,99 zł, czyli tyle samo co podobna oferta w Spotify) abonament. Program można pobrać za darmo z Windows Store.

revanmj's tech blog