Feedly już samodzielne i z własnym API

Nieco ponad tydzień przed zamknięciem usługi Google Reader, jej konkurent Feedly uruchomił webową wersję (niewymagającą instalacji rozszerzenia) oraz własny backend (Feedly Cloud), uniezależniając się tym samym od dzieła firmy z Mountain View. Pozostał jedynie import kanałów RSS oraz logowanie się poprzez Google. Pierwsze klienty firm trzecich zyskały też możliwość synchronizacji z Feedly. Są to między innymi Press, gReader, Nextgen Reader czy Newsify. Lista ta zapewne jeszcze się wydłuży (wsparcie usługi zapowiedział wcześniej między innymi twórca Reedera dla iOS i OS X).

51c20738c6ba5d8238000008 51c1fa76c6ba5dc0f9000002

Oprócz tego, Feedly doczekało się integracji z opisywaną przeze mnie usługą IFTTT pozwalającą na automatyzację wielu zadań i połączenie ze sobą różnego oprogramowania. Z tego co zauważyłem, pojawił się również nowy motyw kolorystyczny o nazwie Modern Gray, który nawet przypadł mi do gustu i nieco kojarzy się ze stylistyką ostatniej wersji Google Readera.

Ja osobiście nadal pozostaje jednak przy Feedbin, ponieważ jego interfejs webowy bardziej mi pasuje i póki co bardziej odpowiada moim wymaganiom (oraz jako jedyny posiada opcję wyciągania pełnego tekstu artykułu). Jest również wspierany przez Press oraz Reedera (w wypadku iPada i OS X będzie wspierany od przyszłej aktualizacji), z których korzystam. Jedynie Nextgen Reader dla Windows 8 się „wyłamał”.

Do webowej wersji Feedly możecie się dostać wchodząc na stronę cloud.feedly.com

revanmj's tech blog