Integracja Growl z Centrum powiadomień w OS X 10.8

W najnowszym wydaniu swojego systemu operacyjnego o nazwie kodowej Mountain Lion, Apple dodało własny framework do wyświetlania powiadomień, które do tej pory zwykle obsługiwał program o nazwie Growl. Wielu deweloperów już dodało jego wsparcie do swoich aplikacji, ale sporo nadal korzysta z Growla. Począwszy od wersji 2.0 obsługuje on co prawda integrację z Centrum powiadomień, ale nie działa ona najlepiej (wszystkie wyświetlane są razem jako pochodzące od Growla i mające jego ikonę).

Na szczęście, znaleźli się deweloperzy, którzy stwierdzili, że mogą zrobić to lepiej i udostępnili rozszerzenie do Growla o nazwie Bark (dostępne do pobrania z tej strony). Przekierowuje ono powiadomienia do Centrum powiadomień i na dodatek wyświetla je jako pochodzące od aplikacji źródłowej, a nie Growla (czyli tak, jak od początku być powinno). Żeby jednak wszystko działało prawidłowo, trzeba odpowiednio skonfigurować Growla.

 

 Jak to zrobić? Zaczynamy od pobrania archiwum ZIP z wyżej podanej strony i uruchomienia znajdującego się w nim instalatora. Po zainstalowaniu dodatku, otwieramy ustawienia Growla i ustawiamy zaznaczone wyżej opcje tak samo, jak na obrazkach (wyłączamy wbudowany mechanizm przekierowywania powiadomień do Centrum powiadomień, wybieramy „pusty” styl dymków i jako domyślną akcję wybieramy Bark). Od teraz, wszystkie informacje otrzymane przez Growla będą wyświetlone w Centrum powiadomień z prawidłową ikonką i nazwą aplikacji źródłowej.

revanmj's tech blog