Pocket udostępnia aplikację kliencką dla OS X

Od czasu zmiany nazwy, usługa Pocket (dawniej Read It Later) dosyć szybko się rozwija. Najpierw jej twórcy udostępnili całkowicie przeprojektowane aplikacje dla systemów iOS i Android, a teraz rozpoczynają podbój tradycyjnych komputerów poprzez udostępnienie programu klienckiego dla OS X. Oferuje on zbliżoną funkcjonalność, co jego mobilne odpowiedniki. Możemy więc czytać dodane do Pocketa artykuły w wersji „oczyszczonej”, przeglądać obrazki czy oglądać filmy dodane z YouTube.

 

Nie ma także najmniejszych problemów z zarządzaniem tagami, które moim zdaniem w świeżo udostępninej aplikacji jest o niebo wygodniejsze niż na stronie internetowej Pocketa. Oczywiście można też oznaczać elementy jako przeczytane, usuwać je, itd. Bardzo fajnie rozwiązano dodawanie nowych elementów – zamiast okienka z polem na adres WWW, program po wybraniu opcji Dodaj automatycznie przesyła do usługi adres przechowywany w danej chwili w schowku systemowym.

Aplikacja pozwala również na udostępnianie artykułów przy pomocy maila, Facebooka czy Twittera. Niestety, program nie wykorzystuje do tego celu natywnych kontrolek systemowych tylko swoje własne, ale być może twórcy zmienią to w kolejnych wersjach. Pocket dla OS X jest dostępny za darmo w Mac App Store.

revanmj's tech blog