Google testuje odświeżoną wersję YouTube’a

Jak można przeczytać na blogu Google Operating System, Google rozpoczęło pod koniec września testy nowego interfejsu usługi YouTube. Jest on teraz zdecydowanie bardziej zbliżony pod względem wyglądu do pozostałych produktów firmy, np. Gmaila czy Google+. Zawiera już też pasek z linkami do innych usług. Dodana została również nowa sekcja o nazwie Strona główna, na którą domyślnie trafia użytkownik (niestety, nie znalazłem opcji pozwalającej to zmienić). Jest to połączenie wszystkich innych sekcji. Wyświetlane są to zarówno filmy dodane do subskrybowanych kanałów, udostępnione przez znajomych w sieciach społecznościowych czy też materiały polecane nam przez sam serwis.

 

Oprócz tego, własnej sekcji doczekały się filmy sugerowane nam przez YouTube na bazie oglądanych wcześniej materiałów (do tej pory była to po prostu kolumna widoczna obok listy filmów z subskrybowanych kanałów). Niestety, widok samych subskrypcji stracił opcję wyświetlania jedynie filmów dodanych przez obserwowane kanały, przez co jest „zaśmiecany” informacjami o dodanych komentarzach i innych niepotrzebnych rzeczach. Mam nadzieję, że Google przywróci tę opcję przed udostępnieniem nowego interfejsu wszystkim użytkownikom.

 

Pewnym zmianom uległa również strona filmu. Oprócz zmiany motywu kolorystycznego, zmodyfikowano układ elementów pod odtwarzaczem. Nie ma już przycisków Udostępnij czy Dodaj do, których kliknięcie rozwijało ramkę z dodatkowymi opcjami. Zostały one przekształcone w osobne zakładki (trochę podobne do tych z Androida 4.x), których kliknięcie powoduje zmianę zawartości w ramce pod nimi. Oprócz tego, z boku odtwarzacza dodano dwa przyciski, które otwierają boczne menu znane ze strony głównej usługi.

Jeśli chcecie skorzystać z nowego interfejsu nie czekając aż Google go udostępni wszystkim, wystarczy że wykonacie porady z tej strony (w j. angielskim). Niestety, trzeba je powtarzać praktycznie po każdym wyłączeniu przeglądarki internetowej.

revanmj's tech blog