Sporo zmian w Caffeinated dla OS X

Niedawno w Mac App Store pojawiła się spora aktualizacja opisywanego przez mnie programu Caffeinated do wersji 1.3. Lista zmian przez nią wprowadzonych jest chyba najdłuższą, jaką do tej pory widziałem w App Store (czy to dla OS X czy iOS). Autor przede wszystkim skupił się na przystosowaniu swojego programu do najnowszej wersji OS X oraz MacBooków z ekranem Retina. Dzięki temu ikonki w aplikacji nie są już rozmyte, a udostępnianie artykułów na Twitterze (w przyszłości także Facebooku) czy wysyłanie ich do „listy Czytelnia” przeglądarki Safari może (choć nie musi) z funkcji wbudowanych w Mountain Liona.

 

To, w jaki sposób ma działać udostępnianie można zmienić w preferencjach programu (domyślnie wszystko działa tak, jak w wersji poprzedniej, czyli nie korzysta z nowości dodanych przez Apple w OS X 10.8). Oprócz tego, Caffeinated potrafi także wyświetlać powiadomienia korzystając z nowego Centrum Powiadomień zamiast Growla (choć ten drugi nadal jest dostępny jako jedna z opcji). Twórca postanowił również dodać obsługę usług Pinboard i Delicious, prostą opcję drukowania oraz umożliwić użytkownikom zmianę nazwy danego kanału RSS czy folderu.

 

Sporo rzeczy zostało również poprawionych, np. płynność przewijania listy artykułów czy działanie w trybie offline nie wspominając o eliminacji pokaźnej ilości wykrytych błędów. Niestety nadal zdarzają się dziwne zachowania, np. pojawianie się nowych wpisów pomiędzy tymi już przeczytanymi, jednak patrząc na tempo wydawania kolejnych wersji oraz ilość zmian liczę, że i to szybko zostanie poprawione 🙂

Caffeinated jest dostępny w Mac App Store w cenie 6,99 €. Autor udostępnia również 15-dniową wersję testową na swojej stronie.

revanmj's tech blog