Sparrow dla Mac zyskał w końcu obsługę protokołu POP3

Przed chwilą w Mac App Store pojawiły się aktualizacje dla aplikacji Sparrow oraz Sparrow Lite oznaczone numerem 1.6. Największą zmianą, którą wprowadzają jest dodanie obsługi protokołu POP3. Dzięki temu użytkownicy takich usług jak Hotmail będą mogli z nich nareszcie korzystać w tym programie. Oprócz tego, wprowadzono możliwość wyświetlania wiadomości oznaczonych gwiazdką / flagą, roboczych, wysłanych, itd. w zunifikowanej skrzynce czy przycisk „Opróżnij” w folderach ze spamem. Przyśpieszono również proces startu aplikacji i poprawiono wiele błędów.

 

Sama obsługa protokołu POP3 nie sprawia większych problemów – Sparrow od razu wykrywa po adresie email, że chcemy się logować do Hotmaila (chyba najpopularniejsza usługa poczty elektronicznej pozostająca przy POP3) i sam proponuje odpowiednie dane serwerów. Domyślnie zaznaczona jest także opcja blokująca kasowanie wiadomości z serwera po ich pobraniu, więc nie ma ryzyka skasowania z niego wszystkich wiadomości zaraz po skonfigurowaniu konta w aplikacji.

 

W tej chwili, jedynie co mnie drażni w programie Sparrow, to niewyśrodkowany przycisk służący uruchamiania trybu pełnoekranowego. Na pewno da się to zrobić jak należy, bo w Redeerze ten przycisk jest elegancko na środku paska narzędzi / tytułu. Wiem, że to drobnostka, ale mnie jednak „gryzie” w oczy 😉

Sparrow jest dostępny w Mac App Store w wersji płatnej (7,99 €) oraz darmowej z reklamami.

revanmj's tech blog