Beta Echofon dla Windowsa już dostępna

Jak wiecie, od jakiegoś czasu narzekam na brak jakiegoś ciekawego klienta Twittera dla Windowsa. MetroTwit jest owszem ładny i funkcjonalny, ale zajmuje za dużo miejsca na ekranie. Ponieważ nie potrzebuję mieć ciągle na widoku wspomnień czy prywatnych wiadomości, wolę je mieć na osobnych zakładkach, czego ten program nie oferuje. Taki układ posiadał Tweeki dostępny w ramach aplikacji Pokki, ale nie obsługiwał z kolei załączania obrazków do tweetów.

 

Ostatnio pojawiła się jednak alternatywa, która spełnia oba warunki – program Echofon. Użytkownicy iOS czy Mac OS X mogą go kojarzyć. Wersja dla okienek została zapowiedziana już jakiś czas temu, ale od tego momentu producent milczał. Jednak kilka dni temu w końcu udostępnił wersję beta.

Program działa sprawnie, obsługuje dołączanie obrazków oraz otwieranie tych wysłanych przez innych bez potrzeby otwierania przeglądarki. Prywatne rozmowy czy profile wyświetlane są w osobnym oknie. Jedyne co mnie irytuje to to, że kliknięcie na przycisk Home nie zawsze przenosi na samą górę listy tweetów (robi to tylko, jeśli tam znajduje się granica oddzielające przeczytane wiadomości od tych nieprzeczytanych). Ale jest to wersja beta, więc autorzy mają jeszcze czas to poprawić.

Jeśli chcecie przetestować Echofon dla Windowsa, możecie pobrać darmową wersję ze strony producenta.

revanmj's tech blog