Kolejne nowości w Google+

Odkąd ostatnio pisałem o portalu społecznościowym firmy Google, zdążyło pojawić się kilka nowości. Przede wszystkim, dodano gry. Nie ma jednak czego się obawiać. Nie będziemy mieli przez nie zaśmieconego strumienia, jak to ma miejsce w Facebook’u. Wszystko co z jest związane z grami, znajduje się w osobnej zakładce i poza nią nie „wychodzi”. Przy okazji, znacznie łatwiej jest znaleźć coś dla siebie, ponieważ wszystkie dostępne aplikacje znajdują się w swego rodzaju galerii.

  

Jak widać, obecnie gier nie ma zbyt dużo, ale to się zapewne zmieni, gdy Google+ zostanie udostępniony wszystkich chętnym.

Kolejną nowością, jest możliwość udostępniania znajomym linków do stron, na których jest przycisk +1, za jego pomocą. Do tej pory dodawał on jedynie witrynę do listy dostępnej jako jedna z zakładek naszego profilu. Teraz, po kliknięciu i pozostawieniu nad nim przez chwilę kursora, pojawi się dymek umożliwiający nam udostępnienie danej strony w naszym strumieniu.

Niestety, nie wiedzieć czemu Google postanowiło usunąć możliwość szybkiego udostępnienia wiadomości w Google+ poprzez pole w górnym pasku w innych usługach, między innymi Google Readerze czy Picasa’ie. Dosyć często z niego korzystałem w tym pierwszym, w związku z czym jest to dla mnie nie zrozumiałe posunięcie.

Kilku programistów pracujących w zespole rozwijającym Google+ postawiło stworzyć kilka rozszerzeń do przeglądarki Chrome. Jedno z nich, pozwala nam tłumaczyć obcojęzyczne wpisy z naszego strumienia, drugie natomiast umożliwia danie +1 każdej stronie, nawet jeśli jej autorzy nie dodali stosownego przycisku. Niestety, dodatek nie ma jeszcze funkcji udostępniania tych witryn naszym znajomym.

Oprócz tego, wprowadzono także szereg drobniejszych usprawnień takich, jak nieskończone przewijanie zdjęć, znaczek informujący o zweryfikowaniu profilu znanej osoby, rozwijanie i zwijanie komentarzy, dodanie powiadomień o zaakceptowaniu zaproszenia przez znajomych czy polskiego interfejsu w aplikacji klienckiej portalu dla systemu Android.

revanmj's tech blog