Google odświeża wygląd swoich usług

Wraz z ogłoszeniem uruchomienia serwisu społecznościowego Google+, firma poinformowała o odświeżeniu wyglądu swoich usług. Na pierwszy ogień poszła wyszukiwarka oraz Mapy. W tej pierwszej zmieniła się zasadniczo jedynie kompozycja kolorów. W drugiej natomiast, poza zmianą kolorystyki, przyciski służące do uzyskania linku do mapy, przesłania jej mailem czy wydrukowania zostały przeniesione na prawą stronę górnej belki (dotychczas były na samej mapie),

Następnie nowy wygląd pojawił się w Kalendarzu, oraz w testowej wersji w Gmail’u (musimy sami go włączyć wybierając odpowiedni motyw: Ustawienia > Motywy). W wypadku poczty elektronicznej firmy Google nowy interfejs ma zasadniczą wadę – poszczególne elementy zajmują więcej miejsca, więc jeśli mamy mały ekran (np. na netbook’u) to zmieści się nam mniej wiadomości. Jednak jak wspomniałem jest to testowe wydanie, więc miejmy nadzieję, że firma zdąży jeszcze poprawić te niedoróbki.

Niestety, dalej w Gmailu nie możemy skorzystać z kolumnowego widoku. Odświeżenia nie doczekał się także Reader, który niestety najpiękniej nie wygląda i nie posiada żadnego przyzwoicie wyglądającego klienta dla systemu Windows.

Google na swoim blogu zapowiada jednak, że to nie koniec i w ciągu nadchodzących miesięcy zobaczymy więcej zmian. Miejmy nadzieję, że będą też nieco większe niż te wprowadzone teraz.

revanmj's tech blog