Apple udostępnia FaceTime dla Mac’a

Po konferencji „Back to Mac” Apple udostępniło wersję beta aplikacji pozwalającej nam przeprowadzanie wideo rozmów przy pomocy technologii FaceTime z użytkownikami iPhone’ów 4 i iPodów touch 4G (muszą mieć oni system iOS w wersji 4.1 lub nowszej).

Wygląd aplikacji jest bardzo zbliżony do wydania z najnowszego modelu IPod touch. Na dole okna mamy trzy przyciski, które służą do przełączania się między ulubionymi kontaktami, historią rozmów, a wszystkimi osobami z systemowej książki adresowej.

Z lewej strony okna cały czas widzimy obraz z naszej kamery iSight / FaceTime camera. Natomiast gdy rozpoczniemy lub odbierzemy połączenie automatycznie prawa część okna zostanie schowana, a na pierwszym planie znajdzie się obraz odbierany od naszego znajomego, z którym w danej chwili rozmawiamy.

Korzystając z polecenia w menu Widok możemy zmienić układ okna (pionowy lub poziomy), ale tylko w wypadku rozmów Mac-to-Mac. Przy iPhonie i iPodzie touch układ okna jest zależny od fizycznego położenia urządzenia.

Program możemy pobrać z tej strony.

revanmj's tech blog