Instapaper odświeża swoją stronę oraz dodaje kilka nowych opcji w aplikacjach

Wczoraj udostępniona została zupełnie nowa wersja strony internetowej serwisu Instapaper. Całkowicie zmieniono wygląd, który teraz jest o wiele prostszy i „płaski”. Oprócz tego motywy nareszcie obowiązują wszędzie, a nie tylko na stronie z treścią artykułu (niestety z czcionką nadal tak nie jest). Pojawiła się też nowa opcja.

536cfa73d535cfaa7c000061 536cfa91d535cf5610000046

Chodzi między innymi o możliwość wyróżniania tekstu. Wystarczy zaznaczyć interesujący nas fragment i kliknąć przycisk „Highlight” w dymku, który się pojawi nad blokiem tekstu. Użytkownicy bezpłatnych kont będą mogli wyróżnić pięć fragmentów miesięcznie, z kolei osoby z wykupioną subskrypcją nie będą miały żadnych ograniczeń. Warto także wspomnieć o dodaniu opcji zaznaczania wielu artykułów na raz czy przenoszeniu ich to katalogów metodą przeciągnij i upuść. Poprawiono też zarządzanie samymi katalogami.

Aktualizacji doczekały się również aplikacje mobilne. Poza odświeżonym logo, ikonkami oraz wsparciem wyróżniania tekstu dodano między innymi nowe menu udostępniania pod iOS czy rozszerzoną sekcję z polecanymi artykułami w aplikacji dla Androida (nadal brakuje możliwości wyświetlenia tekstów polecanych przez naszych znajomych).

revanmj's tech blog