Spora aktualizacja aplikacji Krome

W połowie lipca opisywałem ciekawą aplikację o nazwie Krome, która wykorzystując nowe powiadomienia w przeglądarce Google Chrome oraz technologię Google Cloud Messaging wyświetla na ekranie komputera powiadomienia z wybranych przez nas aplikacji. Wówczas jednak program był dosyć prosty (w końcu była to jego pierwsza wersja) i od tego czasu trochę się zmieniło.

Screenshot_2013-08-03-16-41-32 Screenshot_2013-08-03-16-41-14

Przede wszystkim autor zmienił dostawcę serwerów na Amazona, więc poza globalnymi awariami nie powinno być już problemów z dostępnością usługi. Poza tym pojawiła się możliwość wyświetlania jedynie zatwierdzonych bądź zablokowanych aplikacji czy szyfrowanie przesyłanych danych (póki co w wersji beta). Ulepszona została także opcja odpowiadania na SMSy (można już między innymi skopiować fragment treść wiadomości, na którą odpowiadamy, a wysłane SMSy są dodawane do systemowej aplikacji).

Zrzut ekranu 2013-08-1 o 23.15.50

Autor dodał również powiadomienia o aktualizacji (np. na wypadek, gdybyśmy zaktualizowali aplikację na urządzeniu z Androidem, a dodatek do przeglądarki pozostał w starej wersji) czy opcję wysyłania powiadomień danego programu minimum co 20 sekund (przydatne w wypadku ciągle widocznych notyfikacji). Pojawiło się także kilka nowych akcji na powiadomieniach, np. otworzenia Gmaila, Facebooka czyrozmowy z Hangoutów w przeglądarce.

Krome jest dostępny w Google Play za 3 zł.

revanmj's tech blog