ReadKit w końcu zyskuje normalny system udostępniania artykułów

Aktualizacji popularnego Reedera dla OS X ciągle nie widać, a Caffeinated nadal nie obsługuje synchronizacji z następcami Google Readera. Dosyć szybko rozwija się natomiast program ReadKit, który zaczynał jako klient Pocketa, Readability oraz Instapapera. W ostatniej aktualizacji twórcy uzupełnili jeden z nielicznych braków, który mi przynajmniej bardzo doskwierał.

Zrzut ekranu 2013-08-25 o 17.32.37 Zrzut ekranu 2013-08-25 o 17.33.14

Chodzi o udostępnianie linków do artykułów innym usługom. Do tej pory było można było to robić jedynie w sieciach społecznościowych (Facebook, Twitter) czy poprzez komunikator iMessage. W menu brakowało natomiast wspomnianych na początku usług typu read later. To na szczęście zmieniło się w najnowszej wersji. Od teraz w menu udostępniania są też wszystkie usługi obsługiwane przez ReadKita w trybie odczytu (czyli Pocket, Readability, Instapaper, Pinboard i Delicious) oraz Evernote i lista czytania z Safari.

Teraz brakuje jeszcze predefiniowanych widoków z wszystkimi nieprzeczytanymi artykułami, bo obecnie trzeba je tworzyć ręcznie przy pomocy katalogów inteligentnych, co nie jest zbyt przyjazne dla mniej zaawansowanych użytkowników.

ReadKit jest dostępny w Mac App Store i kosztuje 4,49 €.

revanmj's tech blog