Digg Reader już dostępny dla Androida

Pod koniec czerwca, tuż przed zamknięciem Google Readera, pojawiła się usługa Digg Reader. Niedługo potem udostępniono aplikację mobilną dla urządzeń z systemem iOS. Teraz, jak informuje zespół zajmujący się Diggiem na swoim blogu, wydany został mobilny klient usługi dla systemu Android. Oferuje on wszystkie podstawowe opcje, czyli przeglądanie wpisów ze śledzonych kanałów RSS czy najpopularniejszych tekstów w usłudze.

digg01 digg02

Program pozwala także na zapisywanie artykułów na później (wraz z ewentualnym przesyłaniem ich do usług Instapaper, Readability czy Pocket) oraz udostępnianie linków do nich zainstalowanym aplikacjom, które obsługują tę opcję. Dostępny jest również widżet i opcje zarządzania subskrypcjami (np. dodawanie czy usuwanie).

Brakuje za to możliwości wyświetlenia jedynie nieprzeczytanych elementów, ale twórcy obiecali że już nad tym pracują. Podobnie wygląda sytuacja z możliwością dostosowania widoku artykułu (zmiany rozmiaru czcionki czy jej kroju) oraz automatycznego pobierania nowych wiadomości w tle.

Aplikację Digg możecie pobrać za darmo z Google Play.

revanmj's tech blog