Wunderlist w wersji drugiej udostępniony

Mniej więcej dwa tygodnie temu udostępniona została druga wersja całkiem ciekawego programu Wunderlist, który ma nam pomóc w organizacji i zarządzaniu zadaniami do zrobienia. Niestety, zainteresowanie było tak duże, że przez długi czas trudno było zalogować się na konto, praktycznie nie działała synchronizacja z chmurą, podobnie wersja dostępna przez przeglądarkę.

Na szczęście, gdy w okresie świąt użytkownicy odeszli od swoich komputerów i odstawili na chwilę smartfony czy tablety, twórcom Wunderlista udało się opanować w końcu sytuację. Od tego czasu logowanie, synchronizacja, itp. działają już w miarę normalnie.

Zrzut ekranu (15) Zrzut ekranu 2012-12-29 o 15.08.54

Czas więc zabrać się za omówienie nowości w drugiej wersji. Przede wszystkim, Wunderlist stał się kolejną aplikacją, która zrezygnowała z wykorzystywania HTML5 poza przeglądarką i stała się natywna. Dzięki temu działa bardziej niezawodnie i często lepiej wpasowuje się w wygląd danego systemu. Wyjątkiem jest tutaj wersja dla Windowsa, która wygląda zasadniczo identycznie jak wydanie dla OS X. Oprócz tego, twórcy dodali obsługę powiadomień push w klientach mobilnych czy możliwość tworzenia podzadań. Znacząco ulepszone zostało również okienko szczegółów zadania, które jest teraz znacznie czytelniejsze i wygodniej przy jego pomocy wprowadzać notatki.

Zrzut ekranu 2012-12-29 o 15.09.52 Zrzut_ekranu_2012-12-29_o_15.08.40

Pojawiły się też powiadomienia o aktywności we współdzielonych listach (które można teraz łatwo udostępniać również naszym znajomym z Facebooka). Warto również wspomnieć o układzie okna programu, który w nowej wersji automatycznie zmienia się w zależności od rozmiarów okna tak, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Natomiast klienty mobilne, poza wspomnianymi powiadomieniami push, zyskały również odświeżony interfejs wykorzystujący układ kilku umieszczonych obok siebie paneli. Przełączanie między nimi odbywa się poprzez przesunięcie palcem od lewego brzegu ekranu do prawego lub odwrotnie. W wypadku Androida można skorzystać też z przycisku Wstecz.

Screenshot_2012-12-30-15-46-52 Screenshot_2012-12-30-15-46-28 Screenshot_2012-12-30-15-46-40

Wunderlist jest dostępny za darmo. Konto do synchronizacji możecie założyć na tej stronie, na której znajdują się także linki do aplikacji klienckich. Niestety, nie wszystkie doczekały się jeszcze aktualizacji do wersji 2.0 (np. wydanie dla iPada), ale powinno się to szybko zmienić w pierwszym kwartale 2013 roku.

revanmj's tech blog