Cubby dostaje nowe funkcje oraz płatne plany

Jakiś czas temu, sporej aktualizacji doczekała się usługa Cubby. Jest to odpowiedź twórców LogMeIn na Dropboksa czy SkyDrive’a. Do tej pory jedyną różnicą w stosunku do dwóch wspomnianych usług była możliwość synchronizacji P2P, czyli bezpośrednio pomiędzy urządzeniami bez trzymania plików w chmurze. Dzięki temu można było automatycznie przenosić bardzo duże ilości danych bez obawy o dostępną ilość miejsca na internetowym dysku.

cubby.com2 cubby.com

Wraz z aktualizacją twórcy dodali nową funkcję o nazwie Cubby Locks oraz zmienili nazwę synchronizacji P2P na DirectSync. Cubby Locks to nic innego jak dodatkowo zaszyfrowane katalogi synchronizowane z chmurą. Dzięki temu, nasze dane są teoretycznie w pełni bezpieczne i tylko my możemy je odczytać. Nawet, jeśli ktoś uzyska dostęp do naszego konta. Przy okazji zdjęto również wymóg otrzymania zaproszenia by móc korzystać z usługi oraz zapowiedziano płatne plany. 

Screenshot - 2013-01-12 , 09_08_39 Screenshot - 2013-01-12 , 09_08_26

Niestety, wraz z ich pojawieniem okazało się, że po premierze finalnej wersji Cubby, opcja DirectSync będzie dostępna jedynie dla osób, które wykupią subskrypcję. W czasie trwania testów można ją nabyć 40% taniej, czyli za około 48 $ (jakieś 150 zł) za rok lub w normalnej cenie, płacąc 9,99 $ miesięcznie.

revanmj's tech blog