Social Folders – łatwy dostęp do naszych plików w Facebook’u, Google Docs, itp.

Brakuje Wam możliwości szybkiego wrzucania zdjęć do serwisów takich, jak Flickr, Picasa i Facebook czy dokumentów do Google Docs z poziomu eksploratora plików? Problem ten postanowili rozwiązać twórcy usługi Social Folders. Działa ona na podobnej zasadzie co Dropbox – instalujemy na komputerze aplikację kliencką, która tworzy w wybranym przez nas miejscu folder, w którym umieszczone zostaną pliki synchronizowane z naszymi serwisami.

 

W ten sposób możemy synchronizować pliki (w obie strony) z Facebooka, YouTube czy usług Picasa i Flickr, itp. Wystarczy je dodać na stronie Social Folders i zainstalować program kliencki na komputerze (obecnie obsługiwane są systemu Windows i Mac). W wypadku usług takich, jak Picasa, Flickr i inne, które obsługują albumy czy foldery, możemy wybrać, które z nich mają być synchronizowane z naszym komputerem.

 

Twórcy udostępnili nam również możliwość zapraszania znajomych, co pozwoli nam na automatyczną synchronizację plików, które nam udostępnią. W wersji darmowej możemy zaprosić do 5 osób. Jeśli chcemy dzielić się plikami z większą ilością przyjaciół, będziemy musieli wykupić wersję premium. Niestety, obecnie nie jest znana jej cena i inne szczegóły (np. czy pozwoli na coś więcej).

 

W planach jest także opcja łączenia się z serwisami społecznościowymi i uzyskiwanie w tej sposób informacji o tym, co osoby przez nas obserwowane w tych portalach udostępniły i gdzie. Dobrze by było, gdyby twórcy wykorzystali je również do zapraszania znajomych, żeby nie musieli przechodzić rejestracji w serwisie.

Social Folders jest póki co w wersji beta, więc może zawierać błędy (np. u mnie klienta dla Windowsa doprowadzał do wysypywania się procesu explorer.exe). Więcej informacji o usłudze możecie znaleźć na jej stronie internetowej.

revanmj's tech blog