Nowy Mail w Mac OS X Lion

W następcy systemu Snow Leopard znajdziemy nową wersję aplikacji Mail, która doczekała się wielu poważnych zmian. Przede wszystkim pojawił się wreszcie widok kolumnowy, użyteczny zwłaszcza na komputerach z małym ekranem (np. MacBook Pro 13″ czy MacBook Air) wzorowany na tym z iPada.

Aplikacja obsługuje również nową funkcję systemu OS X Lion, czyli tryb pełnoekranowy. Główne okno nie zmienia się wówczas znacząco, ale na przykład to, w którym tworzymy nową wiadomość już wygląda inaczej. Bardzo fajną funkcją jest podgląd stron, do których linki można znaleźć w wiadomościach. Dzięki niej nie musimy otwierać przeglądarki internetowej – strona pojawi się w dymku nad treścią maila. Przydaje się np. przy mailach z linkami aktywacyjnymi. Aby otworzyć stronę w takim „dymku” musimy najechać kursorem na link i kliknąć strzałkę, która się obok niego pojawi. Jeśli trafilibyśmy w hiperłącze, a nie ikonkę obok to strona otworzyłaby się tradycyjnie w przeglądarce.

Jeśli jednak preferujemy klasyczny wygląd aplikacji, nie ma najmniejszego problemu – wystarczy zmienić jedno ustawienie w preferencjach programu i już jesteśmy w domu 🙂

Ustawienia widoku oczywiście możemy zmieniać, dowolnie włączając lub wyłączają pasek z folderami z lewej strony i pasek ulubionych (również z folderami, ale poziomy) poprzez odpowiednie opcje w menu Widok (klasyczny układ włącza się w ustawieniach programu, na zakładce widok).

O samym nowinkach w systemie napiszę w osobnym wpisie, muszę najpierw się nim trochę pobawić 😉

revanmj's tech blog