Dead Space dla iPhone’a

Po nieco zniechęcającym wpisie dotyczącym gry Dead Space 2, przyszedł czas na kolejny, nieco bardziej przychylny 🙂 Tym razem tematem będzie z mobilne wydanie gry Dead Space dla urządzeń z systemem iOS, które to ostatnio trafiło do App Store (kosztuje odpowiednio 5,49 € dla iPhone’a oraz iPoda touch i 7,99 € dla iPad’a). Gra działa na wszystkich urządzeniach, nawet tych najstarszych jak iPhone 2G czy iPod touch 1G. Jedynym wymaganiem jest posiadanie systemu przynajmniej w wersji 3.0.

W mobilnym Dead Space znajdziemy wszystkie elementy znane z „dużego” wydania, czyli dużo strachu (zwłaszcza gdy gramy w słuchawkach w ciemnym pomieszczeniu do czego zachęcają twórcy) i nekromorfów do poćwiartowania, możliwość zdobywania lepszego sprzętu i jego ulepszania w warsztatach. Oprócz tego, już za prawdziwe pieniądze, możemy zwiększyć swój stan posiadania wirtualnej waluty czy power nodów, dokupić ulepszony pancerz lub broń (oczywiście nadal możemy też kupować dodatki za środki „zgubione” przez naszych wrogów). Dodatkowo w zamian za rejestrację gry otrzymamy dodatkowy bonus w Dead Space 2.

Gra jest bardzo dobra, grafika na ekranie Retina wygląda świetnie jak na takie urządzenie. Wszelkie informacje dotyczące naszego stanu zdrowia, ilości amunicji, itp. tak samo jak w pierwowzorze, są wyświetlane w postaci hologramów nad bronią, paska na naszych plecach, etc. Sterowanie, jak obiecali twórcy, jest intuicyjne i szybko można się do niego przyzwyczaić. Fabuła w grze też nie jest zła (akcja ma miejsce tuż przed wydarzeniami z drugiej części pełnego wydania gry).

Grę polecam każdemu fanowi serii Dead Space.

revanmj's tech blog