Cannonical testuje klienta Ubuntu One dla systemu Windows

Firma Cannonical jakiś czas temu rozpoczęła testy klienta usługi Ubuntu One dla systemów Windows. Dzięki niemu będziemy mogli synchronizować pliki, np. między netbookiem z Ubuntu, a stacjonarnym komputerem z okienkami. Niestety, przynajmniej na początku, jego funkcjonalność będzie dosyć uboga, gdyż aplikacja oferować będzie jedynie wymianę plików. O synchronizacji kontaktów, zakładek i korzystaniu ze sklepu muzycznego będziemy musieli zapomnieć.

Z daleka widać też, że osoby tworzące program nie pisały wcześniej aplikacji dla systemu Windows. Niedopasowane odstępy w oknie głównym, czy menu dostępnym pod prawym przyciskiem myszy aż kują w oczy. Oby te błędy zostały wyeliminowane do czasu finalnego wydania.

Jeśli natomiast ktoś chce jedynie synchronizować pliki między Linuksem a okienkami polecam Dropbox’a. Działa na tej samej zasadzie (synchronizowany jest jedynie zawartość folderu stworzonego przez klienta), a jest znacznie bardziej dopracowany, i dostęp z urządzeń mobilnych nie jest dodatkowo płatny.

revanmj's tech blog