Jakie nowości przynosi Dropbox w wersji 0.8?

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej, większej aktualizacji usługi Dropbox. Jakie nowe funkcje nam zaoferuje? Przede wszystkim nowy model udostępniania plików. Teraz możemy utworzyć publiczny link do pliku z dowolnego folderu, nie tylko 'Public’. Prosto ze strony z adresem WWW możemy się nim podzielić na Twitterze czy Facebook’u. Link, który otrzymamy będzie jednak prowadził na specjalną stronę, a nie bezpośrednio do pliku. Nowość ta nie dotyczy jednak wspomnianego już folderu Public, także jeśli zechcemy uzyskać bezpośredni odnośnik wystarczy, jak do tej pory, przenieść plik do publicznego katalogu.

Programiści dodali też możliwość tymczasowego wstrzymania synchronizacji plików, jeśli na przykład coś pobieramy lub przełączamy się na internet mobilny i nie chcemy nabić zbyt dużego transferu. Przy okazji zmodyfikowano odrobinę menu dostępne po kliknięciu na ikonę aplikacji w tray’u (Windows) lub pasku menu (OS X).

Oprócz tego, zwiększono wydajność aplikacji klienckich oraz zmniejszono obciążenie procesora. Ostatnią, drobną zmianą jest natywne okno ustawień w systemie Mac OS X. Jeśli nie chcecie czekać na premierę stabilnego wydania, możecie pobrać betę stąd.

revanmj's tech blog