Kolejna aktualizacja Poczty GG

Kilka dni temu Poczta Gadu-Gadu doczekała sie sporej aktualizacji. Dodano między innymi integrację z serwisem Blip oraz wbudowano komunikator Gadu-Gadu. Pojawiła się także opcja włączenia wyświetlania wiadomości w formie konwersacji, jak ma to miejsce, np. w Gmailu. Przy okazji naprawiono też kilka błędów.

Zmiany dotyczące integracji z komunikatorem GG oraz Blipem widoczne są na liście kontaktów oraz dolnym pasku. Gdy zalogujemy sie do komunikatora, na awatarach znajomych, którzy są w danej chwili dostępni pojawią się ikony odpowiadające ich statusowi. Po najechaniu na dany kontakt pojawiają się trzy przyciski, za pomocą ostatniego możemy rozpocząć rozmowę, Niestety nie można pisać wiadomości do osób, które są niewidoczne lub niedostępne. Okna rozmowy będą się pojawiać na dolnym pasku. Po podłączeniu do naszej poczty konta w serwisie Blip na dole, obok przycisku zmiany statusu komunikatora, pojawi się też ikonka z logiem serwisu. Gdy ją klikniemy otworzy się okno, podobne do okna rozmowy, w którym wyświetlane będą najnowsze wpisy.

W ustawieniach możemy ustawić opis, który będzie standardowo ustawiony po zalogowaniu się do poczty. Mamy też możliwość włączenia lub wyłączenia dźwięków informujących o nowej wiadomości oraz integracji z Blipem.

Jeśli są chętni mam do rozdania 50 zaproszeń do Poczty GG, piszcie na adres [email protected].

revanmj's tech blog